Obsługa zleceń

Automatyzacja ogranicza błędy i koszty

Oprogramowanie logistyczne WinSped® jest profesjonalnie przygotowane do szybkiego i bezbłędnego dodawania zleceń. Wszystkie ważne dane dotyczące zlecenia są rejestrowane za pośrednictwem transferu danych (EDI), z formularzy zleceń lub tras, bądź poprzez wprowadzenie ręczne. W module dyspozycji może je następnie  odpowiednio zaplanować.

Automatyczne przejęcie zlecenia i informacja o statusie

Za pośrednictwem różnych interfejsów do importu, takich jak Fortras 6, można przejmować dane zleceń i tras klientów lub partnerów bezpośrednio do systemu WinSped®. Jeżeli interfejs jeszcze nie istnieje, dane można konwertować np. do naszego kompleksowego wewnętrznego formatu LIS-IN, a następnie bezproblemowo je wczytywać. Stosowany w tym celu konwerter WinSped® wspiera przejęcie z formatów takich jak Edifact lub całkiem indywidualnych formatów, zarówno z plików, jak i baz danych czy struktur XML. Również dane dotyczące zlecenia, które zostały zarejestrowane przez klientów w przeglądarce internetowej w portalu WinSped® są płynnie przekazywane bezpośrednio do modułu dyspozycji. Oczywiście istnieją również dodatkowe moduły eksportowe, które mogą informować np. Państwa zleceniodawców o statusie transportu lub danych dotyczących faktur, bądź też transferować księgowania z systemu WinSped® do Państwa systemu finansowo - księgowego.

Długoterminowe zlecenia dostaw i zlecenia kontraktowe

Szczególnie proste w oprogramowaniu logistyczny WinSped® jest dodawanie nowych zleceń na podstawie już zdefiniowanych szablonów. Wszystkie dane dotyczące zlecenia aż po uzgodnione ceny znajdują się w szablonach – wystarczy kliknąć, aby wiążąco dodać zlecenie. Użytkownik otrzymuje przy tym zawsze obszerną informację o aktualnym statusie. Tym samym w każdej chwili wie on o ilości już pobranych zleceń i może natychmiast zareagować w nieprzewidzianych okolicznościach.

Rejestracja zleceń

Oprogramowanie logistyczne WinSped® oferuje szereg wygodnych ułatwień, wykorzystywanych do ręcznego dodawania zleceń. Użytkownik otrzymuje efektywne wsparcie w postaci konfigurowalnych, a tym samym zoptymalizowanych pod kątem potrzeb, szablonów wprowadzania zleceń. Wszystkie informacje istotne dla zlecenia można szybko zarejestrować i uzupełnić wcześniej zapisanymi informacjami. Automatyczna kontrola wypłacalności uwzględnia wszystkie nierozliczone zlecenia oraz nierozliczone pozycje i ostrzega pracownika w przypadku osiągnięcia limitu kredytowego.